logotype
26 -September -2017 - 14:36

Справжнє гуцульське Різдво

Вже сотні років, як в Карпати прийшло Християнство. Та не так просто переконати людей, які живуть, виживають, співіснують з дикою природою, незалежно від того, яка навколо влада, в тому, що це нове краще за перевірене тисячоліттями. 

Саме з цих причин релігійність на Гуцульщині проявляється в особливій формі. Це суміш щирого язичництва і Християнства, якої ніде більше не побачите.

Яскравий приклад цієї асиміляції - Різдвяні свята. 

Цього року мені випала можливість приїхати в Криворівню, село в Верховинському райні Івано-Франківської області, на саме Різдво - перше з трьох головних зимових свят. Минулого року, тут же, була на Водохреща - захотілося повернутися. Впевнена, що і наступного року я знову захочу сюди. Тому і Вам бажаю не позбавляти себе такої радості - святкуйте цього разу зі мною, а нарік - особисто.

DSC 0031DSC 0026 

DSC 0043DSC 0037

DSC 0059DSC 0109DSC 0100

Феєрверк барв - справжнє свято для очей. Та головне - настрій оточуючих: посмішки, вітання. І справжня Різдвяна погода - сніг, мороз і сонце.

Багато різного люду зібралося - на сотню місцевих, яких легко впізнати по святковому вбранню, кілька сотень спортивно-лижно-туристично вдягнутих гостей. Цілими автобусами, подекуди з виразно чутним акцентом: "Смааатри, какая церковь! Смааатри, какие каастюмы". Безсумнівно - в автобуси назад погрузилося рівно стільки ж, скільки приїхало - ніхто не зник, нікого не з`їли.

DSC 0048DSC 0076DSC 0079

Після служби, після проповіді, благословіння і групового фото, яке я не змогла зробити, бо не вдалося протиснутися між фотографів (шукайте по інтернету, тих фотографій, судячи з усього, має бути тьма) почалась коляда. Кілька коляд (груп чоловіків з різних кутів села, родичів) пройшли навколо церкви по три кола, співаючи, кожна група свої колядки, різні, обов`язково під скрипку.

Текстів і мотиву я, звичайно, фотографією передати не можу, на превеликий жаль. Тому мусите обов`язково наступного року приїхати і послухати особисто.

DSC 0084 DSC 0091

IMG 8500IMG 8543

DSC 0105DSC 0127DSC 0129

IMG 8451IMG 8512

 DSC 0134DSC 0112DSC 0131

Я б могла ходити за колядниками колами навколо церкви ще годинами, а потім горами - знову від хати до хати. Та мирське життя так просто не відпускає - помчалася додому.DSC 0161

Благо, святкового настрою привезла стільки, що й з вами вистачає поділитися - пригощайтеся! А через рік і самі приїжджайте в гуцульську столицю, в село понад Черемошем - заряджайтеся і діліться!

 

Ще трохи фото тут, все решта - на непроявлених плівках )

Романе, дякую, що не полінувався вислати пару кадрів.

2017  хочу в гори!  globbersthemes joomla template